Artemis Terra logo
 

Enny stopařem ...

Vím, že jsem udělala spousty chyb ....
Vím, že jsem fenku několikrát strhla ze stopy v domnění, že stopa vede jinudy ....
Vím, že o stopách a pachu nic nevím ....
Vím, že stopujeme málo ....
Vím, že mým přístupem ke stopám bych již odradila každého jiného psa ....
Vím, že výmarský ohař má skvělý čich ....
Vím, že výmarští ohaři můžou být skvělí stopaři ....

Panička mě seznámila se stopou pomocí pamlsků, brzo to však změnila, protože jsem hledala okolo další jídlo. Tak mi panička dávala jen jídlo pod předměty, ke kterým si mám lehat.

Brzy jsem zjistila, že jsou to moc primitivní a nezajímavé stopy, tak vždy zvládám hledat ještě jiné zajímavé věci, jako kudy běžel zajíc, kde má myška noru a tak. Paničce se to moc nelíbí, no ale co, když si ztratí předměty, tak ať se taky trochu snaží sama. Kdybychom mohli aspoň běžet... Ale jinak mám stopy moc ráda, hrozně se na ně těším, protože panička mi dá něco k snědku, nebo si pak se mnou hraje.

Aby se ze mě mohl stát záchranář, musím absolvovat zkoušku podle národního řádu ZZZ, kde mimo jiné je i stopa. Je to taková vstupní prověrka, kterou jsme zvládli hravě.

Je tam stopa cizího člověka, který je na konci schovaný a který po cestě ztratil jeden předmět. Hrozně jsem se těšila, že budem něco dělat. Samou nedočkavostí, jsem si nechtěla ani sednout, panička stále zdržovala klábosením a pak mi dávala postroj a stopovačku, než jsme konečně šli na věc.

Jen jsem si tak z lehka čuchla koho máme hledat tentokrát a vyrazila jsem. Po zkušenostech, že se zase budeme flákat a půjdeme asi 10 minut, ikdyž já bych to zvládla za dvě. Po cestě jsem chtěla ještě kontrolovat, kudy procházela jednotlivá zvířátka a tak jsem hned od nášlapu vyrazila trochu do leva od stopy. Paní rozhodčí to trochu vyvedlo z míry a tak paničce řekla, ať mně navede znova.

To už jsem však zacejtila předmět a tak jsem si k němu došla a lehla. Panička mně pochválila, ale asi zapomněla odměnu doma. Oblízla jsem jí proto pro jistotu ruce, aby si uvědomila, že mi zapomněla dát najíst a zkusila prohledat kapsy. Nepomohlo to a panička mě poslala dál na stopu. No to neva, na konci asi dostanu super porci...

„Jé mami věděla jsi, že tu šli srnky, to je skvělé. Půjdem je najít, no dobře tak až pak, ale aspoň abychom věděli, kudy šly né? Jé tady už žádná stopa není, ale neboj já jí zas najdu ... neztrácej nervy ... udělám si pár koleček na délku stopovačky ... tady je, už jí mám ...

Jo a tamhle je teta schovaná, hurá za ní, no tak přidej, proč jdeš tak pomalu. Před tím než se rožštěkám tak tetu pořádně olížu, aby věděla, že jsem tady ... taky mi nedala najíst, to fakt nechápu ... a že prej to je za dostatečně jo? To bude asi tím, že panička tak zdržovala a nedala mi pamlsky ...

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
Seznam psů - dárců krve
lovecký pes v nouzi
ohaři v nouzi
Fitmin
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS!
Zkuste Firefox!
ZBK Liberec
Eva Vošmiková, tel.: 604 440 218, E-mail: artemisterra@seznam.cz, Adresa: Lhota 18, 273 01 p. Kamenné Žehrovice, Czech Republic.
Created by Jindřich Nečas, W3C HTML 4.01 valid, CSS valid. Pro plné zobrazení doporučuji povolení JavaScriptu.