cz      uk                                                                                                                              Eva Vošmiková, Havlíčkova 766, 267 51 Zdice, tel. +420 604 440 218, e-mail: artemisterra@seznam.cz
flash
Chovatelské potřeby
Potřebujete krmivo pro psy
nebo kočky? Vodítka, obojky
a vůbec potřeby pro Vaše miláčky ?

více zde ››
Více zde ››

Artemis terra
Chovatelske potreby
www.weimaranerpedigrees.com
chrti v nouzi
ZBK Liberec
ARGO Z LÍŠENSKÝCH LESŮ
chovný pes
ČLP/VOK/3382
narozen 1.11.1997
67 cm
působí v Italském chovu

výstavní ocenění:
Champion
BOB
CACIB
CAC


zkoušky:
CACT - 2x
CACIT
ZV-I.cena / nos 4
PZ-I.cena / 4
SVP-I.cena / 4 / klubový vítěz 99
LZ-I.cena / 4 / klubový vítěz 99
VZ-I.cena / 4 / vítěz Poháru R.Jakoubka 2001-nejlepší les
VZ-I.cena / 4 / Memoriál J.Venhody 2001 - nejlepší voda
vítěz klubových zkoušek Itálie 2002
Argo z Líšenských lesů


rodokmen

rodokmen
rodokmen druhá část

rodokmen


argo z Líšenských lesů


argo z Líšenských lesůargo z Líšenských lesů


argo z Líšenských lesů


argo z Líšenských lesů


argo z Líšenských lesů
› Novinky   › Artemis Terra   › Výmarský ohař   › Vše o štěněti   › Co vědět o psech   › Výcvik a výstavy   › Galerie   › Kontakt   › Odkazy   › Sitemap               Created by Jindřich Nečas | Design by Jindřich Nečas 2008

odrazka Výmarský ohař patří mezi nejstarší plemeno kontinentálních ohařů. Jeho původ nebyl nikdy zcela objasněn. Historické prameny uvádějí několik teorií o vývoji plemene. Všechny se opírají o důkazy v podobě fyziognomie a vlastností předků a současného psa, či jeho vloh pro určitý typ práce. Teorie se hodně liší a mnohdy si i odporují. Žádnou z nich nemůžeme považovat za plně ověřitelnou.

Středně velký až velký lovecky upotřebitelný pes. Pracovní pes, s hezkou formou, silný, se silně vyvinutou muskulaturou. Pohlaví psa resp. feny má být jasně vyjádřenou.

Mnohostranný, snadno ovladatelný lovecký pes, s vyrovnanou povahou a vášní pro lovecké upotřebení, se systematickým a vytrvalým vyhledáváním, nikoli však nadmíru temperamentní. Čich pozoruhodné kvality. Ostrý na škodnou a kořistnický, též ostražitý, ne však agresivní. Spolehlivý ve vystavování a při práci ve vodě. Pozoruhodná tendence k práci po střelbě.